۶ ابزار کاربردی سئو

در راستای آنالیز سئو یک وب‌سایت، شما می‌توانید تا از ابزار‌های متعددی بهره ببرید. در این مقاله قصد بر آن داریم تا به معرفی 6 ابزار کاربردی برای تحلیل سئو بپردازیم. از ابزار‌های تحلیل سئو می‌توان در دیجیتال مارکتینگ و بازار‌یابی هوشمند بهره برد تا به این واسطه بر عملکرد وب‌سایت خود ارتقاء بخشید.

در راستای آنالیز سئو یک وب‌سایت، شما می‌توانید تا از ابزار‌های متعددی بهره ببرید. در این مقاله قصد بر آن داریم تا به معرفی 6 ابزار کاربردی برای تحلیل سئو بپردازیم. از ابزار‌های تحلیل سئو می‌توان در دیجیتال مارکتینگ و بازار‌یابی هوشمند بهره برد تا به این واسطه بر عملکرد وب‌سایت خود ارتقاء بخشید.

1.    مجستیک

این وبسایت یکی از معتبر‌ترین ابزار‌های تحلیل و آنالیز سئو وب‌سایت‌ها، بررسی لینک‌های ورودی و خروجی و تحلیل کیفیت بک‌لینک‌های موجود در وب‌سایت است. دو مفهوم کاربردی Citation و Trust Flow از اصلی‌ترین ارکان تحلیلی وضعیت سئو یک وب‌سایت است. در وب‌سایت‌های دارای سئو بهینه، مقدار هر دو این تعاریف قرار‌گیری اعداد این مقادیر در بازه صعودی است.

این شرایط ایجاب کننده افزایش احتمال موفقیت وب‌سایت شما به واسطه لینک‌سازی هر چه بیشتر به وب‌سایت‌های موفق و دارای کیفیت بالا است.

در این وضعیت افزایش میزان لینک‌های گرفته شده از سایت‌های مذکور نقش به سزائی بر روی موفقیت سایت شما ایفا خواهد کرد.

2.    ابزار Ahrefs

وب‌سایت Ahrefs قوی‌ترین ابزار موجود برای بررسی وضعیت سئو خارجی وب‌سایت‌ها است. با یک بررسی ساده متوجه می‌شوید که این ابزار یکی از پر‌کاربرد‌ترین ابزار‌های موجود است به طوری که اغلب سئو‌کاران با بهره‌گیری از عملکرد این ابزار به تجزیه، تحلیل و آنالیز وب‌سایت‌های مد نظر خود می‌پردازند.

درست است که به واسطه استفاده یا عدم استفاده از یک ابزار شما نمی‌توانید عملکرد فرد سئو‌کار را تحت قضاوت قرار دهید اما؛ عملکرد این ابزار به قدری قوی و غیر‌قابل جایگزینی است که تمامی سئو‌کاران زبده نیز از آن بهره می‌برند.

3.    ولیدیتور

این ابزار یکی از دقیق‌ترین ابزار‌های به کار رفته در حیطه تشخیص ایرادات برنامه‌نویسی، کد‌نویسی قالب و ساختار هدینگ‌های سایت است. موارد مشخص شده پس از آنالیز با دو رنگ قرمز و زرد به نمایش در خواهند آمد. موارد نمایش داده شده با رنگ قرمز نمایان‌گر خطا‌ها و موارد دارای رنگ زرد به عنوان هشدار‌هایی است که ابزار‌ تشخیص داده است.

شما می‌توانید پس از ورود به وب‌سایت با وارد کردن هر صفحه از مشکلات مربوط به حوزه برنامه‌نویسی، سورس کد، ساختار هدینگ‌ها و عناوین مطلع شوید.

4.    ابزار Semrush

مزیت این ابزار به عنوان یک ابزار تحلیل‌کننده وضعیت سئو، قابلیت شناسایی نحوه عملکرد وب‌سایت‌های تحت بررسی در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی است. علاوه بر این، شما می‌توانید با بررسی لینک‌های داخلی و خارجی وب‌سایت از طریقه عملکرد و شرایط فعلی وب‌سایت مطلع شوید.

قابلیت تحلیل وضعیت وب‌سایت در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند امری تاثیر‌گذار در ارائه مشاوره‌های بازار‌یابی و اطلاع از تعامل سایت با شبکه‌های اجتماعی تلقی شود.

5.    ابزار Moz

شعار این تیم « راهی هوشمندانه‌تر برای انجام سئو است» . این وبسایت یکی از قدرتمند‌ترین ابزار‌هایی است که به واسطه ارائه خدمات به صورت رایگان و با بهترین کیفیت جایگاه بی‌نظیری در قلب سئو‌کاران کسب نماید.

این ابزار با دقت بالا به آنالیز مخاطبان، بررسی بک‌لینک‌های خارجی و لینک‌های داخلی، بررسی کلمات کلیدی و سطح رتبه‌بندی این کلمات در گوگل می‌پردازد.

6.    ابزار GT Metrix

عملکرد اصلی این وب‌سایت به عنوان یک تست‌کننده میزان سرعت شناخته می‌شود. اگر‌چه در داخل تجزیه‌های این وب‌سایت می‌توان به مواردی نظیر « وضعیت کد، حجم تصاویر و فایل‌های استایل و جاوا، حجم صفحه، ترتیب بار‌گذاری اجزاء و سایر نکات حائز اهمیت» اشاره کرد.

با استفاده از آپدیت جدید این ابزار قادر هستید تا به ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید این ابزار دست یابید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *