کاهش نرخ بانس ریت تنها با ۳ حرکت فوق العاده

در این مطلب به بررسی مفاهیم بانس ریت، تاثیرات آن بر روی عملکرد وب‌سایت و روش‌های کاهش نرخ بانس ریت در سئو وب‌سایت خواهیم پرداخت.

در این مطلب به بررسی مفاهیم بانس ریت، تاثیرات آن بر روی عملکرد وب‌سایت و روش‌های کاهش نرخ بانس ریت در سئو وب‌سایت خواهیم پرداخت.

بانس ریت یا فرار کاربر چیست؟

بانس ریت یکی از ارکان و عواملی است که با کیفیت عملکرد وب‌سایت شما تاثیر معکوس دارد به طوری که درصد پایین بانس ریت نشان‌دهنده موفقیت بیشتر وب‌سایت شما است.

بانس ریت یا فرار کاربر به شرایطی تعلق می‌گیرد که مراجعه‌کننده به سایت شما، تنها پس از گذشت چند ثانیه و یک مدت بسیار کوتاه از وب‌سایت شما خارج شود.

به این صورت است که با افزایش زمان حضور کاربر در وب‌سایت، می‌توان نقشی چشمگیر بر روی بهینه‌سازی سئو وب‌سایت ایفا کرد.

 با افزایش مدت حضور کاربر در صفحه شما می‌توانید توجه او را به سایر بخش‌های وب‌سایت خود نظیر سایر خدمات و کالا‌های ارائه شده یا مقاله‌های جذاب جلب نمایید.

اقدامات در راستای کاهش نرخ فرار کاربر

در این بخش به بررسی اجمالی روش‌های کاهش دهنده نرخ فرار کاربر یا همان بانس ریت خواهیم پرداخت.

1.     قرار‌دهی محتوای ویدئویی

ساخت یک ویدیو مطابق با قوانین تولید محتوا ویدیویی می‌تواند تاثیری بی‌بدیل بر روی عملکرد سئو وب‌سایت شما از خود بر‌جای بگذارد.

در این شرایط مراجعین به واسطه تماشای ویدیو جذاب قرار گرفته شده در وب‌سایت شما، زمان بیشتری را در وب‌سایت شما گذارنده و از خروج سعی وی به نوعی ممانعت به عمل آورده می‌شود.

استفاده از محتوا‌های ویدیویی غیر‌اصولی و بدون کیفیت می‌تواند تاثیری معکوس بر روی روند بهبود سئو وب‌سایت شما داشته باشد.

2.     تهیه اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ها شامل تصاویر و نوشته‌هایی هستند که قادرند تا با جذب بهتر مخاطب به خود، در مدت کوتاه‌تری تمامی مفاهیم تولید شده در متن محتوا را با استفاده از اشکال و تصاویر در ذهن مخاطب بر جای بگذارد.

این نوع از محتوا دارای جذابیت‌های بصری برای مراجعین و خوانندگان شما داشته و در باقی‌ماندن کاربر و مطالعه سایر بخش‌ها در وب‌سایت شما تاثیری به سزاء دارد.

3.     قرار‌دهی فایل قابل دانلود یا Pdf

امکان دانلود و بار‌گیری فایل‌های مناسب و مورد نیاز کاربر بر روی وب‌سایت یکی از اصلی‌ترین عوامل کاهش نرخ بانس ریت در وب‌سایت شما است.

 شما می‌توانید با تهیه مواردی نظیر چک لیست، اقلام مورد نیاز برای آشپزی، وسایل مورد نیاز برای انجام حرکات ورزشی و .. کاربران خود را مجاب کنید تا با دانلود موارد ذکر شده از وب‌سایت شما بهره ببرد.

این روش عاملی تاثیر‌گذار در بازگشت مجدد کاربران به وب‌سایت شما ایفا می‌نماید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *