سئو بهتر است یا یوتیوب؟

اغلب ما می‌دانیم که از پلت‌فرم یوتیوب به عنوان پلت‌فرم آینده یاد می‌شود. در این بخش به بررسی تفاوت های میان سئو و یوتیوب و مزایای هر کدام به صورت مختصر خواهیم پرداخت.


شباهت‌های میان سئو و یوتیوب

1.     امکان کسب درآمد بر مبنای دلار

واضح است که بنا به شرایط اقتصادی و ارزش واحد‌های پولی رایج در سراسر جهان؛ کسب درآمد بر مبنای دلار، پوند یا یورو یکی از پر‌طرفدار‌ترین روش‌های کسب درآمد شناخته می‌شود. در این کسب‌ و کار‌ها شما قادرید تا با کسب تجربه در سطح بین‌المللی و افزایش محبوبیت و شهرت خود در میان کار‌فرمایان، به واسطه یک ارز رایج در دنیا کسب درآمد کرده و با تبدیل ارز ارزشمند خود به واحد ریال از استعداد‌های خود بهره بیشتری ببرید.

2.     کسب درآمد غیر‌فعال

همان‌طور که پیش‌تر مطرح شد، درآمد غیر‌فعال به عنوان یکی از جذاب‌ترین انواع درآمد شناخته می‌شود. در این سبک از کسب درآمد، شما نیازمند به حضور دائمی و اخذ درآمد در ساعت‌ها و روز‌های مشخصی از سال نبوده و قادرید تا در هر مکان جغرافیایی و در هر ساعت از شبانه‌روز به کسب درآمد بپردازید. در درآمد غیر‌فعال شما می‌توانید در روز‌های تعطیل، سفر‌ها و حتی در زمان خواب کسب درآمد کنید.


تفاوت‌های سئو و یوتیوب

●       امکان درج محتوا در قالب‌های متنوع

اغلب ما در طی روز بار‌ها به یوتیوب مراجعه می‌کنیم و می‌دانیم که جنس محتوای قرار گرفته شده در این وب‌سایت، ویدیو است. این ویدیو‌ها می‌توانند در مباحث و دسته‌بندی‌های آموزشی، تفریح و سرگرمی، تکنولوژی و .. قرار بگیرند. یکی از مزیت‌های سئو نسبت به یوتیوب امکان درج محتوا در هر قالبی نظیر عکس، ویدیو، متن، فایل صوتی و .. است.

در مواردی که امکان ساخت ویدیو بنا به دلایل شخصی یا عدم توانایی تولید محتوا در قالب ویدیو برای شما فراهم نباشد؛ سئو جایگزین بهتری برای یوتیوب است.

هر فرد از استعداد‌های منحصر به فردی برخوردار است. به طور مثال ممکن است شما در نویسندگی مهارت بیشتری نسبت به تولید محتوا ویدیویی، سخن‌رانی و جذب مخاطب داشته باشید. در این شرایط به شما توصیه می‌شود تا با تکیه بر علایق و استعداد‌های خود به انجام کاری مشغول شوید که علاوه بر اشتیاق به انجام آن، در آن مسلط باشید.

در برخی شرایط ممکن است امکانات کافی برای تولید محتوا ویدیویی برای شما فراهم نباشد. به طور مثال در شرایطی که در آن کمبود سخت‌افزار‌های مورد نیاز، مکان جهت ضبط ویدیو و امکانات تدوین ویدیو احساس می‌شود؛ توصیه بر آن است تا به تولید محتوا در سایر قالب‌ها پرداخته شود.


تاثیر‌گذاری سئو و یوتیوب بر روی یک‌دیگر

امکان تاثیر‌گذاری شبکه‌های اجتماعی بر روی سئو و بالعکس یکی از پر‌چالش‌ترین مباحث روز دنیا است. کارشناسان خبره سئو و شبکه‌های اجتماعی از این قابلیت در افزایش دنبال‌کنندگان و در پی آن در افزایش میزان شهرت و محبوبیت برند خود بهره می‌برند. در حالت کلی پیشنهاد می‌شود تا با همگام‌سازی شبکه‌های اجتماعی و سئو به دنبال رشد کسب و کار خود باشید.

هنگامی که سئو سایت شما در موقعیت خوبی قرار داشته باشد؛ شما می‌توانید تا با ادغام شبکه‌های اجتماعی و محتوا‌های ویدیویی خود در یوتیوب با سایر محتوا‌های قرار گرفته شده در وب‌سایت در افزایش بازدید در کانال یوتیوب خود بهره ببرید.

افزایش بازدید در کانال یوتیوب به معنا کسب درآمد غیر‌فعال است. لازم به ذکر است که وجود محتوا‌های مناسب در کانال یوتیوب شما می‌تواند در میزان مراجعین به سایت شما نقشی بسزایی ایفا کند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *