سئو یا اینستاگرام؟ مسئله این است

از سئو به عنوان یک شغل با درآمد‌زایی غیر‌فعال یاد می‌شود. این به این معناست که شما حتی در زمان‌های غیر کاری خود مانند خواب، استراحت و تفریح خود مشغول به کسب درآمد خواهید بود. علاوه بر این نمی‌توان از نقش و تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر روی کسب درآمد چشم پوشید. در این مطلب به بررسی تفاوت‌های کسب درآمد از اینستاگرام و سئو خواهیم پرداخت.

تفاوت بین کسب درآمد از اینستاگرام و سئو

کسب درآمد غیر‌فعال از سئو در قیاس با کسب درآمد از طریق اینستاگرام از اهمیت به سزائی برخوردار است. البته نقش کسب درآمد انفجاری ناشی از کسب و کار در اینستاگرام را نیز نمی‌توان نا‌دیده گرفت. به همین دلیل است که در قیاس میان اینستاگرام و سئو میزان علاقه، استعداد و تجربه شما تاثیر‌گذار است و نمی‌توان به طور صریح و قاطعانه در تشخیص برتری هر یک از این دو حوزه بحث نمود.

1.     کسب درآمد از طریق سئو

در حیطه سئو شما نیاز است تا تنها در مدتی کوتاه به انجام فرآیند‌های مورد نیاز در جهت بهینه‌سازی سئو بپردازید و در ادامه بدون نیاز و وابستگی به فعالیت همزمان، به درآمد‌زایی غیر‌فعال برسید. در کسب درآمد از طریق سئو، نیازی به سر‌کشی و حضور دائمی شما نخواهد بود و به مانند کاشت یک محصول در یک زمین کشاورزی، شما قادر هستید تا از ثمره و میوه تلاش خود تا مدت زیادی بهره‌مند شوید.

2.     کسب درآمد از طریق اینستاگرام

در روش کسب درآمد از اینستاگرام مادامی که شما از فرآیند تولید محتوا، برگزاری کمپین‌های اجتماعی و فعالیت دست بردارید، درآمدی نخواهید داشت.

در کسب و کار‌های اینستاگرامی عدم حضور و فعالیت شما به معنای کاهش چشمگیر در درآمد شما است. عدم حضور و فعالیت شما در اینستاگرام می‌تواند به صورت عمدی، غیر‌عمدی و با توجه به شرایط زندگی شخصی و حرفه‌ای شما رخ دهد که گاهی رفع این موانع و عوامل از دست شما خارج است.

 به صورت تقریبی ممکن است تا در مدتی کوتاه و به طور تخمینی در بازه زمانی 1 هفته‌ الی 1 ماهه از ارزش صفحه شما تا 80% کاسته شود. در این شرایط بازگرداندن شرایط صفحه به شرایط اولیه خود امری بسیار دشوار تلقی می‌گردد.

در نهایت توصیه می‌شود که با تجمیع مهارت‌های خود در حیطه سئو و شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیس‌بوک؛ با ساخت سایت، تولید محتوا، تحلیل و تثبیت قوانین سئو بر سایت خود، نتایج قابل قبولی از فعالیت‌های خود ارائه دهید.

در این شرایط شما می‌توانید تا با تاثیر‌گذاری و افزایش محبوبیت خود با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به تثبیت موقعیت سایت خود در اولین نتایج جستجو شده توسط گوگل پرداخته و از این راه بر درآمد خود تا حد زیادی بیافزایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *