سئو را به عنوان شغل اول انتخاب کنم یا شغل دوم؟

امروزه بنا به شرایط اقتصادی، امکان کسب تجربه در محیطی جدید، امکان کسب درآمد بیشتر یا بنا به دلایل دیگر اغلب افراد تمایل به اخذ شغل دوم دارند. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی مزایای انتخاب سئو به عنوان شغل اول یا شغل دوم بپردازیم.

یکی از پرسش‌های متداول افراد این است که آیا امکان انتخاب سئو به عنوان شغل دوم و کار کردن در این حیطه به صورت پاره‌وقت فراهم است؟ پاسخ مثبت است. شما می‌توانید تا با اختصاص کمتر از 5 ساعت در روز خود، در حیطه سئو و در مکان شغل دوم به انجام کار مشغول شوید.


انتخاب سئو به عنوان شغل دوم

یکی از انتخاب‌ها، پذیرفتن مسئولیت تولید محتوا و سئو یک وب‌سایت است. در این شرایط شما باید در طی روز با تولید محتوا و سئو کردن محتوا‌های تولید شده در قالب پست به انتشار این مطالب بپردازید.

در این شرایط شما نیازمند ساخت یک استراتژی برنامه‌ریزی و تقویم محتوایی هستید؛ در این صورت شما قادرید تا با رعایت یک زمان‌بندی 3 الی 5 ساعته حداقل یک و حداکثر سه سایت را با محتوای مناسب تحت پوشش خود قرار دهید. به این صورت شما می‌توانید تا با انتخاب سئو به عنوان شغل دوم خود، در ساعات فراغت از شغل اول خود به انجام مسئولیت‌های ذکر شده بپردازید.

در صورتی که امکان کار کردن در بازه زمانی 5 ساعته در هر روز برای شما فراهم نیست؛ شما می‌توانید تا با تولید محتوا و سئو کردن مطالب مورد نیاز برای یک یا دو هفته بعد در روز‌های غیر‌کاری، تعطیل و آخر‌هفته‌های خود به پیاده‌سازی استراتژی و تقویم محتوایی خود و انتشار مطالب از پیش آماده شده در طی روز‌های هفته مشغول شوید.


● چالش: آیا امکان تهیه مطالب پیش از زمان انتشار در خصوص اینستاگرام صادق است؟

برای این پرسش، یک جواب قطعی آماده نیست؛ چرا که بنا به شرایط پلت‌فرم و تفاوت‌های ساختاری اینستاگرام و سئو نمی‌توان با اطمینان به این پرسش پاسخی در‌خور داد.

در حالت کلی، امکان تهیه محتوا و سئو کردن آن پیش از انتشار در حیطه سئو امری سهل و آسان تلقی می‌شود؛ در صورتی که این موارد در خصوص اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی به ندرت صدق می‌کند.


انتخاب سئو به عنوان شغل اول

پیشنهاد می‌شود تا با امتحان شغل سئو به عنوان دومین شغل خود، از شرایط خود در این حیطه کاری مطلع شوید. گفتنی است که اغلب افراد پس از امتحان کردن این شغل به عنوان شغل دوم خود در وهله اول و با مشاهده نتایجی که در این دوره کسب کرده‌اند مجاب به تغییر سئو به عنوان شغل اول خود خواهند شد.

پیشنهاد ما به شما انتخاب سئو به عنوان شغلی پاره‌وقت، سپس تصمیم‌گیری در خصوص جایگاه این شغل در حرفه کاریتان است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *