رعایت سئو و عدم کسب نتیجه مورد نظر

امروزه تاثیرات سئو بر میزان کسب درآمد در فروشگاه های اینترنتی بر کسی پوشیده نیست. اغلب ما می‌دانیم که به واسطه قرار‌گیری در موارد اولیه ناشی از جستجو در موتور جستجو‌گر گوگل می‌توانیم بر میزان درآمد خود بیفزاییم. در این مطلب به بررسی نکات حائز اهمیت در رابطه با رعایت سئو و عدم کسب نتیجه مورد نظر خواهیم پرداخت.

امروزه تاثیرات سئو بر میزان کسب درآمد در فروشگاه های اینترنتی بر کسی پوشیده نیست. اغلب ما می‌دانیم که به واسطه قرار‌گیری در موارد اولیه ناشی از جستجو در موتور جستجو‌گر گوگل می‌توانیم بر میزان درآمد خود بیفزاییم. در این مطلب به بررسی نکات حائز اهمیت در رابطه با رعایت سئو و عدم کسب نتیجه مورد نظر خواهیم پرداخت.

درآمد پایین حتی با کسب رتبه اول گوگل!

 یکی از چالش‌هایی که اغلب سئو‌کاران تازه‌کار با آن مواجه می‌شوند؛ عدم کسب نتیجه مطلوب در شرایطی است که صفحه آنان جز 5 لینک اولیه موارد جستجو شده است. برای پاسخ به این پرسش کافی است تا کمی با روند خرید و فروش کالا‌ها آشنا باشید.

 یکی از بهترین روش‌ها برای درک مشتریان، قرار‌گیری در موقعیت آنان است. همه ما در خرید‌های روزمره خود با انتخاباتی مواجه خواهیم شد. ترجیح اغلب ما بر آن است تا با در‌نظر‌گیری وسیع‌ترین مجموعه، کالا مورد نیاز و مطابق با ذائقه و شرایط خود را تهیه کنیم.

سئو‌کردن صفحات وب‌سایت نیازمند دانستن این نکات حائز به اهمیت است. ممکن است در نگاه اول این نکات بسیار بدیهی و پیش پا افتاده در نظر بیایند اما باید بدانید که یکی از دلایل عدم موفقیت شما می‌تواند رعایت نکردن نکات بسیار کوچک اما تاثیر‌گذار باشد.

در این مثال به صورت جزئی به تعریف این نکته خواهیم پرداخت. فرض کنید که شما به دنبال خرید یک کفش از یک فروشگاه اینترنتی هستید.

زمانی که اقدام به جستجو درباره کفش می‌کنید، با مواردی در پاسخ به سوال جستجو شده خود مواجه می‌شوید. با کلیک بر روی یکی از لینک‌های ابتدای صفحه به فروشگاه اینترنتی وارد می‌شوید اما در آن صفحه تنها یک مدل کفش می‌بینید.

 این کفش می‌تواند از لحاظ رنگ، سایز، جنس یا نوع کاربرد باب سلیقه شما نباشد. اولین اقدام شما پس از مواجه شدن با این شرایط بستن صفحه مورد نظر است؛ چرا که آن وب‌سایت نتوانسته نیاز‌های شما را پوشش دهد.

راه حل

1.     تنوع‌بخشی به نیاز‌های کاربر

یکی از اقدامات اساسی در راستای جذب مخاطب، توانایی حدس زدن نیاز‌های او و در اختیار قرار دادن طیف متنوعی از محصولاتی است که ممکن است در راستای رفع این نیاز‌ها از آن بهره گرفته و آن‌ها را انتخاب کند. بنا‌بر مثال پیش‌تر مطرح شده، این نیاز‌ها می‌توانند در« رنگ، جنس کفش، سایز کفش، نوع کاربرد و..» لحاظ شوند.

به این صورت است که مشتری شما با دربرداشتن انتخابات متنوع قادر است تا با شناسایی یک محصول در راستای رفع نیاز‌های خود به تهیه آن کالا از شما بپردازد.

به همین منظور می‌توانید تا با سئو کردن یک صفحه کاربردی و در‌بر‌گیرنده تمامی نیاز‌های رایج جامعه هدف خود، بر میزان کسب درآمد خود بیفزایید.

2.     انتخاب کلمه کلیدی مناسب سئو

انتخاب هر کلمه به عنوان کلمه کلیدی یکی از اشتباهات رایج سئو‌کاران مبتدی است. در مثال فروشگاه اینترنتی کفش با انتخاب کلمه « کفش» به عنوان کلمه کلیدی اصلی ممکن است بازدید‌های متوالی به صفحه خود را رقم بزنید اما، این افزایش آمار بازدید لزوماً به معنای افزایش میزان کسب درآمد شما نیست.

کلمه کلیدی « کفش» می‌تواند در حیطه‌های مختلفی جستجو شود که نمی‌تواند لزوماً خرید کفش به صورت آنلاین را در پی داشته باشد.

ممکن است افرادی که به جستجو این واژه می‌پردازند تنها به دنبال تصاویری از عکس‌های مختلف کفش باشند یا بر روی تاثیرات منفی کفش‌های نامناسب بر روی ستون فقرات باشند.

در این شرایط محتمل است که شما بازدید‌های فراوانی کسب کنید اما فروش ناشی از این قبیل بازدید‌ها با احتمال کمی منتهی به تهیه کفش از فروشگاه شما خواهد بود.

بنا‌براین لازم است تا با انتخاب یک عبارت کلیدی مناسب مثلا « خرید آنلاین کفش» بتوانید مشتریان بالقوه را به وب‌سایت خود جذب نمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *