تمامی حقایق لینک های نوفالو

در این مطلب به بررسی حقایق لینک‌های نوفالو و هرآنچه که باید درباره لینک های نوفالو بدانید خواهیم پرداخت. یکی از چالش‌های اصلی رایج میان سئو‌کاران در خصوص تاثیر‌گذاری لینک‌های نوفالو بر روی سئو وب‌سایت است.

آنچه در این مطلب میخوانید

در این مطلب به بررسی حقایق لینک‌های نوفالو و هرآنچه که باید درباره لینک های نوفالو بدانید خواهیم پرداخت. یکی از چالش‌های اصلی رایج میان سئو‌کاران در خصوص تاثیر‌گذاری لینک‌های نوفالو بر روی سئو وب‌سایت است.

انواع لینک‌سازی

در فرآیند لینک‌سازی با بهترین شبیه‌سازی و به صورت طبیعی لازم است تا انواع شبیه‌سازی نظیر « لینک‌های فالو، لینک‌های نوفالو» با انواع رل‌های مختلف، با انکر(Anchor) تکست یا بدون انکر تکست، Naked، با اسم برند، از روی عکس‌ها یا به هر مدلی که به شما لینک داده شده‌اند را پیاده‌سازی کنید.

در حالت کلی باید گفت که برای طبیعی نشان داده شدن لینک‌سازی در وب‌سایت‌ها، وجود لینک‌های نوفالو الزامی است. در این قسمت با استناد به اسناد و مدارک موجود به شرح عملکرد لینک‌های نوفالو و عملکرد آن بر روی سئو وب‌سایت سخن خواهیم گفت.

  1. با توجه به تعریف گوگل در این رابطه زمانی‌که با رل‌های نوفالو،ugc، sponsored و.. استفاده می‌شوند؛ در واقع با زبان اشاره (Hint) اشاره‌ای به گوگل انجام خواهد شد. با توجه به این نکات اشاره شده، گوگل متوجه می‌شود که آیا می‌تواند از این نکات به عنوان اهداف مورد نظر در جهت رتبه‌بندی وب‌سایت بهره ببرد یا خیر.
  1.  بنا به مستندات، از تاریخ 1 مارس سال 2020 گوگل از لینک‌های نوفالو به عنوان یک اشاره (Hint) در مقام رتبه‌بندی بهره می‌گیرد. بنا به لینک‌های نوفالو موجود در وب‌سایت‌ها گوگل تصمیم بر Crawl و Index یا عدم Crawl و Index این لینک‌ها خواهد گرفت.

با این تعاریف عدم Crawl شدن لینک‌های ناشی از لینک‌سازی خارجی به سایر سایت‌ها و نوفالو کردن آن در ادامه، منتفی و این تفکر اشتباه است.

امکان Crawl نشدن لینک‌های موجود در صفحه توسط گوگل وجود ندارد و گوگل تمامی لینک‌ها را Crawl خواهد کرد.

زمانی که ما از داخل سایت خود به سایت خارجی لینک فالو می‌دهیم؛ عملاً با رفتار شفاف خود اعلام می‌کنیم که در این فرآیند خواهان انتقال اعتبار و استفاده از آن در مسائل حیطه رتبه‌بندی هستیم.

این روش به این معنا است که ما از اعتبار وب‌سایت خود برای افزایش اعتبار وب‌سایتی دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

اما هنگامی که به یک سایت لینک نوفالو بدهیم، گوگل با Crawl کردن لینک متوجه این نکته می‌شود که در اعتبار‌دهی به سایت دیگر نمی‌تواند از اعتباری که ما سرمایه‌گذاری کرده‌ایم بهره ببرد و مجبور است تا اعتبار خودش در راستای اعتبار‌بخشی به آن سایت بهره ببرد.

در این شرایط شما نیاز به بخشش از اعتبار خود به وب‌سایتی دیگر نخواهید بود و در برابر رفتار‌های آن ضمانتی از خود نشان نخواهید داد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *