بررسی عبارت های کلیدی رقبا

بررسی عبارت های کلیدی رقبا یکی از تکنیک‌های ارزشمند در سئو شناخته می‌شود که می‌تواند در میزان موفقیت شما تاثیری چشمگیر ایفا کند. در این مطلب به روش‌های بررسی کلمات کلیدی رقبا خواهیم پرداخت.

بررسی عبارت های کلیدی رقبا یکی از تکنیک‌های ارزشمند در سئو شناخته می‌شود که می‌تواند در میزان موفقیت شما تاثیری چشمگیر ایفا کند. در این مطلب به روش‌های بررسی کلمات کلیدی رقبا خواهیم پرداخت.

نقش بررسی عبارت‌های کلیدی

بررسی عبارات و کلمات کلیدی رقبا یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توانید در راستای بهبود سئو وب‌سایت خود انجام دهید. به این منظور لازم است تا با معین‌سازی عبارت کلیدی مورد نظر خود به بررسی مداوم 5 وب‌سایت در اولین موارد جستجو شده در گوگل بپردازید.

 این اقدام می‌تواند شما را به عبارات کلیدی جدید مطرح شده توسط این وب‌سایت نزدیک‌تر کند. با انجام این فرآیند شما می‌توانید به منبعی ارزشمند از اطلاعات رقبایتان دست یابید و از آن در راستای موفقیت هر چه بیشتر خود بهره ببرید.

محتمل است در ماه‌های نخست فعالیت خود نتوانید تا رقبا خود را پس زنید و به جای آن‌ها بنشینید اما در بلند مدت این تلاش شما از دید موتور جستجو‌گر گوگل پنهان نخواهد ماند. از دید موتور جستجو‌گر گوگل شما به عنوان یک رقیب فعال تلقی می‌شوید که با تمرکز بر فعالیت‌های رقبایتان در تمامی زمان‌ها توانسته به موفقیتی چشمگیر دست یابد.

علاوه بر این محتمل است که اغلب وب‌سایت‌های مورد نظر در این حیطه پس از گذشت مدت زمان معینی به سایر امور بپردازند و از رقابت خود عقب نشینی کنند. در این شرایط بهترین فرصت برای جایگزینی خودتان با رقیب به واسطه بروز‌رسانی مداوم کلمات کلیدی مطرح شده، برای شما فراهم خواهد شد.

دلیل بررسی عبارت‌های کلیدی رقبا

علاوه بر دلایل پیش‌تر مطرح شده، یکی از اصلی‌ترین دلایلی که شما به بروز‌رسانی مداوم کلمات و عبارات کلیدی استفاده شده توسط رقبایتان می‌پردازید؛ اخذ استراتژی موثری است که وی در راستای موفقیت خود در پیش گرفته است. بنابر‌این ما با استفاده از تحلیل و آزمون و خطا‌هایی که او در راه کسب این موفقیت طی کرده است به عنوان عامل ترقی خود استفاده می‌کنیم تا بتوانیم در مدتی کوتاه به رتبه بالا در موارد جستجو شده برسیم.

بهره‌گیری از عبارات کلیدی استفاده شده توسط رقبا می‌تواند به شما در تهیه محتوا‌های مناسب در زمینه عبارات کلیدی مشخص شده برای وب‌سایت خود کمک کند.

چگونه به عبارات کلیدی سایت‌های رقبا دست یابیم؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش نیازمند به کمی صبر و تلاش مستمر خواهید بود. در راستای دسترسی به عبارات کلیدی سایت‌های رقبا کافی است تا مرتباً به صفحه اول رتبه اول تا پنجم موارد به دست آمده از جستجو گوگل سرکشی کنید. پست‌های تازه انتشار یافته می‌تواند در زمینه ایده‌بخشی به شما نقشی موثر از خود نشان دهد. به طور مثال در یک وب‌سایت ممکن است در یک پست به معرفی یک ابزار تحلیلی پرداخته شود. وب‌سایت موفق وب‌سایتی است که در مطالب منتشر شده بعدی خود از مزایا، عملکرد و طریقه استفاده از آن ابزار تحیلی سخن بگوید. در همین راستا، شما می‌توانید به ترند‌های روز دنیا دست یافته و مبنا تولید محتوا خود را بر روی این هدف متمرکز سازید.

اغلب ما در تولید محتوا با استفاده از ترند‌ها و موضوعاتی که بر‌انگیزنده بحث‌های داغ در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام تجربه داریم. دنبال کردن عبارات کلیدی رقبا و استفاده از این روش شباهت بسیار بالایی نسبت به همین تجربه دارد با این تفاوت که حال ما از تجربیات رقبا خود استفاده خواهیم کرد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *