انتخاب بهترین کلمات کلیدی

در این بخش به بررسی بهترین کلمات کلیدی، نحوه انتخاب بهترین کلید واژه بر اساس هدف کاربر، تاثیر انتخاب عبارت کلیدی بی رقیب بر آمار بازدید سایت و کلماتی که مرتبط با کسب و کار و وب‌سایت شما خواهند بود خواهیم پرداخت.

در این بخش به بررسی بهترین کلمات کلیدی، نحوه انتخاب بهترین کلید واژه بر اساس هدف کاربر، تاثیر انتخاب عبارت کلیدی بی رقیب بر آمار بازدید سایت و کلماتی که مرتبط با کسب و کار و وب‌سایت شما خواهند بود خواهیم پرداخت.

در ابتدا لازم است تا ذکر کنیم که بهترین کلمات کلیدی لزوماً بیشترین کلمات جستجو شده در موتور‌های جستجو‌گر نخواهد بود و میزان ارتباط این کلمات با محصولات یا خدماتی که شما ارائه می‌کنید در موفقیت و ارتقاء عملکرد وب‌سایت شما تاثیر به سزائی از خود بر جای خواهد گذاشت.

از چه عبارت کلیدی‌ای شروع کنیم؟

بر اساس یک قیاس منطقی در یافتن کلمات و عبارات کلیدی خود بیشتر باید به سمت کلمات و عباراتی روی آورید که رقبا شما حداقل استفاده را از آنان داشته‌اند. به همین واسطه شما برای بهبود و ارتقاء سئو وب‌سایت خود نیازمند به رقابت کردن با با سایر رقبایتان نخواهید بود و می‌توانید با سرعت بیشتر و زحمت کمتری وب‌سایت خود را به یکی از اولین نتایج جستجو شده در موتور جستجو‌گر گوگل بیابید.

کلمات کلیدی طولانی

در یک مثال به شرح موارد بررسی شده خواهیم پرداخت. به عنوان مثال توجه کنید که با انتخاب یک عبارت دو کلمه‌ای به عنوان عبارت کلیدی، احتمال مواجه شدن با رقباء در سراسر اینترنت بیشتر از زمانی است که کلمات کلیدی طولانی‌تری را انتخاب کنید.

 احتمال جستجو کلمات کلیدی طولانی بیشتر است

به واسطه ارتباط زندگی امروزه با فضای دیجیتال و اینترنت، حتما برای شما پیش آمده است که به جستجو یک عبارت، خدمت یا محصول در گوگل بپردازید. در اغلب این موارد احتمال جستجو یک عبارت تک یا دو واژه‌ای بسیار کمتر از جستجو یک عبارت با طول 7 الی 9 کلمه خواهد بود.

دلیل اصلی این پاسخ به نا‌مفهوم بودن اکثر عبارت 1 یا 2 کلمه‌ای باز می‌گردد.

●        مثال: به عنوان مثال شما با جستجو عبارت « دانلود آهنگ» نمی‌توانید به نتیجه دل‌خواه خود برسید چرا که در راستای یافتن نتیجه دل‌خواه لازم است تا در ادامه این عبارت از اسم آهنگ نیز نام ببرید.

هدفمندی جستجو

امروزه بنا به تحقیقات انجام گرفته شده در راستای  تحلیل عبارت جستجو شده توسط افراد در سراسر جهان، کارشناسان به این مهم دست یافته‌اند که اغلب مردم به صورت هدفمند به جستجو عبارات مورد نظر خود می‌پردازند. این به معنا است که اکثر کاربران خواسته‌های خود را به روشنی بیان می‌کنند تا به همین واسطه بتوانند بهترین نتیجه را از جستجو خود حاصل نمایند.

احتمال بالا آمدن سریع‌تر و آسان‌تر سایت

بنا به کاهش میزان و احتمال رقابت با سایر رقبا، شما قادرید تا با میزان تلاش کمتر از بهره‌وری بیشتری برخوردار شوید. این افزایش بهره‌وری در دید گوگل نسبت به سایت شما نقش شگرفی ایفا خواهد کرد.

به همین خاطر است که هدف شما در حیطه کلمات کلیدی باید بر روی عبارات کلیدی‌ای با قدرت ( Authority)  پایین‌تر و کلیک بهتر متمرکز شود. پس از جذب کلیک‌های مناسب و افزایش مراجعین به وب‌سایت، Authority سایت شما نیز بهتر خواهد شد و شما می‌توانید اعتماد گوگل به وب‌سایت خود را جذب کنید.

پس از جلب اعتماد گوگل در ابتدای شروع به کار خود، گوگل متوجه این نکته می‌شود که اگر‌چه تعداد کلیک‌ بر روی وب‌سایت شما پایین است اما هر کدام از مراجعین به سایت شما با یافتن مطلب مورد جستجو خود در صفحات سایت، از سایر بخش‌های وب‌سایت شما نیز بازدید می‌کنند.

لازم است تا در ابتدای فعالیت خود از سخت‌ترین کلمات و عبارات کلیدی بهره ببرید بلکه با پیش گرفتن رویه استفاده از ساده‌ترین کلمات کلیدی با طول بالا و فعالیت خود را شروع کرده سپس با کاهش کلمات کلیدی و هدفمند‌سازی آنان به ارتقاء سئو سایت خود بپردازید.

در راستای ارتقاء سئو وب‌سایت خود، زمانی که وب‌سایت شما در نتایج گوگل به عنوان اولین مورد شناخته شد، حال می‌توانید با کاهش کلمات عبارات کلیدی از « دانلود فیلم X با لینک مستقیم از وب‌سایت Y» به عبارت « دانلود فیلم X» کاهش دهید.

پس از انجام این تغییرات ممکن است وب‌سایت شما در جستجو‌های بعدی به سومین مورد جستجو شده در گوگل تنزل یابد اما جای نگرانی نیست و پس از گذشت مدتی شما به صدر موارد جستجو شده باز خواهید گشت.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *